fbpx

ÇOCUKLARA EMPATİ VE ÖZGÜVEN KAZANDIRMA EĞİTİMİ

#hayatevesigar #evdekal

EĞİTİMİ VE SİZİ ÖNEMSİYORUZ…

EVDEKİ DEĞERLİ ZAMANINIZI DAHA DA DEĞERLİ KILMAK İÇİN…

Online Canlı Bağlantı ile Uygulamalı Eğitim fırsatı sunuyoruz.

Bilgisayar, tablet, telefondan rahatlıkla erişim…

Eğitmen: Eğitimci&Yazar Özge DOĞAR

8 Temmuz 2020 –  Çocuklara Empati ve Özgüven Kazandırma Eğitimi – 21.00-23.30 Arası

“Sorgulayan, Araştıran ve Özgüvenli Çocuklar Yetiştirmek İsteyen Eğitimciler İçin Kitaptan çocuğa Yaşam Rehberi…”

Eğitimlerimiz ücretsiz olup, isteğe bağlı olarak başarı belgesi talep edebilirsiniz.

Başarı Belgesi bedeli 80 TL’dir.

Başarı belgesi taleplerinizde ONLİNE EĞİTİM + SÜPERVİZYON + UZAKTAN EĞİTİM SİSTEMİ İLE VİDEOSUNA VE EK DÖKÜMANLARA SINIRSIZ ERİŞİM HEDİYE…!

BAŞARI BELGESİ NEDİR? NERELERDE KULLANABİLİRİM?

CV’nizde, iş başvurularınızda, iş hayatınızda, kurumlarda kullanabilirsiniz.

Bu eğitimleri aldığınızı gösteren, sorgulanabilir, ıslak imzalı ve kodlu belgelerdir.

KAYIT OLUŞTURMAK İÇİN LÜTFEN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUN.

KAYIT KABUL İŞLEMLERİNİZ İÇİN EĞİTİM DANIŞMANLARIMIZ EN KISA İÇİNDE SİZİNLE İLETİŞİME GEÇECEKTİR. KAYIT KABUL MESAJI ALDIĞINIZDA KAYDINIZ TAMAMLANMIŞ OLACAKTIR.

WhatsApp İletişim&Bilgi: 05303951275

Çocuklara Empati ve Özgüven Kazandırma Eğitimi İçerik ve Amacı

Sizler kitap okumanın faydalarını biliyorsunuz fakat bilmenizin hiçbir işe yaramadığını düşünüyorsunuz, çocuğunuza da sürekli “Kitap oku!” diyorsunuz ama  o sözünüzü bir türlü dinlemiyor, sıkılıyor, kaçıyor, saklanıyor, bahane buluyor…

Bir çocuğun eğitiminden sorumlu olmak, onun dünyasını şekillendirip geleceğe hazırlanmasını sağlamaktır. Göreviniz oldukça büyük çünkü bu hiç de kolay değil. Onun için en iyiyi istemeniz ama bazen en iyinin ne olduğunu bilememeniz ve şaşırmanız çok normal. Bu şaşkınlığa rağmen kitap okumamasını “eyvah” olarak karşılıyorsanız inanın bana onun için tüm kilitleri açtınız demektir. Kitap okuyan çocukların okul hayatlarında, arkadaş ilişkilerinde ve gelecekteki iş yaşantılarında daha başarılı olduklarını; sorgulama, muhakeme, duygudaşlık (empati) yeteneklerinin yaş gruplarına göre daha gelişmiş olduğunu; özgüveni, araştırmacı yönü ve anlama hızının daha güçlü olduğunu biliyorsundur. Kitap okumak, ona zor gelen matematik dersi için bile bir anahtar. Çünkü okuduğunu doğru anlayan öğrenci için zor ders yoktur. Zor kavramı; anlamadığımız, anlamlandıramadığımız durumlar içinde var olur. Anladığımız her şey kolaydır. Çocuk kitap okudukça, anlama ve dil yetisi güçlenecek böylece zor algısı da gün geçtikçe azalacak.

Kitap okurken beyin nöron yollar açar yani beyin hareketlenir ve elastikliği artar. Buna biz ‘zihnimde ışık yandı ya da beynimde yeni bir alan açıldı’ gibi de ifade edebiliyoruz. Kitap okurken, zihnimizde yeni karakterler, olaylar ve durumlarla tanışırız. Bu karakterler ya da durumlar kısa süreli hafızamızın gelişmesini sağlar. Bir çocuğun kitap okurken öğreneceği kelime sayısı televizyon izlerken öğreneceğinden %50 daha fazladır. Okul öncesi çocuklarda resimli kitapların faydası tartışılabilecek ölçüde bile değildir. Resimle – sözcükler arasında bağ kurmak bunları çocuk dünyasınca çözümlemek ileriki yaşlarda kendi hayatındaki ilişkileri de yönetme konusunda başarı sağlayacaktır. Bir amaç uğruna mücadele eden karakterlerin varlığı çocuğun kendi hayatında da motivasyonunu sağlayacaktır. Zorluklara karşı direnme azmini güçlendirecektir. Yatmadan önce okunan kitap çocuğumuzun da bizlerinde daha rahat uyumasını sağlayacaktır. Kitap okumak sakinleştirir. Stresi %68 oranında düşürdüğü söyleniyor. Kitap okuma alışkanlığı olan kişilerin beyninde yaşlılığa bağlı fonksiyon kaybı daha azdır. Kitap okumak Alzheimer görünme riskini aza indirir. Çocuğumuza, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, onun zihnini yaşatmak ve sosyal hayatını güvene almak demektir. Okuma alışkanlığı olan bir birey en karışık konuları bile, okumayan diğer kişilere göre daha hızlı kavrar ve çözer.

Çocuğunuza diş fırçalamayı, ayakkabısını silmeyi, yatağını toplamasını nasıl öğretiyorsak kitap okumayı da hayatının bir parçası olarak görmesini sağlamak zorundayız.

HEDEF

  1. yüzyılda etrafları göz alıcı oyuncaklar ve teknolojinin hareketli dünyası ile çevriliyken çocukların ilgisini kitaplara çekebilmek hayli zor olacak ancak sizin için vereceğim tavsiyeler, işinizi kolaylaştıracaktır diye umuyoruz.

Çocuk kitap okumayı bir zorunluluk, ödev veya ceza gibi gördüğü sürece, kitaplar onun için çok sevimsiz gelir ama okumayı seven bir çocuğun elinden kitabını alamazsın. Bu nedenle sizin, çocuğuna ne kitap okumasına yönelik ne de ne okuması gerektiği ile ilgili zorlamada bulunmadan, dolaylı teşvik yollarını kullanman gerekmektedir. Bu teşvik sayesinde çocuk, okumayı sizi veya öğretmenlerini mutlu etmek için değil, kendisini mutlu etmek için yapacak ve hayatının bir parçası olacaktır.

Sizler için hazırladığımız 24 ev içi etkinlik hem ebeveyn-çocuk bağını geliştirecek hem de doğal yollarla çocuğun kitaba yakınlaşmasını sağlayacaktır.

Price

Free

(1) Comment

  • Neşe Şen 15 Ağustos 2020 @ 10:00

    Eğitimlerinize katılmak istiyorum ama bunu nasıl yapacami bilmiyorum.ozellikle çocuklara empati ve izguven okuyan ücretsiz eğitimi 8 temmuzmys benim katılma şansım yokmu tekrarı yada vidyosu varsa izlemek isterim sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir