fbpx

DEĞER KATAN EĞİTİMLER…!

  • 16 Kasım 2020 - 21:00

DEĞER KATAN EĞİTİMLER BAŞLIYOR…!

ÜNİVERSİTE ONAYLI 6 EĞİTİM 6 SERTİFİKA

KAÇMAZ EĞİTİMLER KAPINIZA KADAR GELDİ…!

HERKES İÇİN EĞİTİM…
Değerli zamanınızı daha değerli kılmak için…

Eğlenirken öğrenmek, öğrenirken eğlenmek için düzenlenen bir program… ✅

Üstelik Süpervizyon Desteğiyle… ✅

Online Canlı Bağlantı ile Uygulamalı Eğitim + Uzaktan Eğitim Sistemi ile Döküman ve Materyal + Online Canlı Bağlantı ile Süpervizyon Desteği (1 yıl boyunca) + 6 Üniversite Onaylı Uzmanlık Belgesi

 Program’da verilecek eğitimler

1- Çocuk Resimleri Analizi (Psk. Güler ERGEN)
2- Çocuklarla Terapötik Kart ve Metaforlarla Çalışma (Psk. Güler ERGEN)
3- Pandemi Sonrası Okul Oryantasyonu ve Okul Fobisi (Psk. Buket KAYALAR)
4- Çocuklara Özgüven ve Empati Kazandırma Eğitimi (Eğitimci&Yazar Özge DOĞAR)
5- Kaygı, Takıntı ve İletişime Çok Yönlü Bakış ve Uygulama Atölyesi (Psk. Elif KAYA)
6- Çocuklarda Dikkat ve Motivasyonu Sağlama Teknik ve Beceri Eğitimi (Psk. Gökçen ÇOKAR ÇOBAN)

Almış olduğunuz belgeler Üniversite Onaylı olup resmi eğitim belgeleridir. Uluslararası geçerliliğe sahiptir.

İLETİŞİM VE KAYIT: 0552 628 1091 – 0224 513 5874

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN FORMU DOLDURUNUZ.

Eğitim Danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçeceklerdir.

EĞİTİM İÇERİĞİ

ÇOCUK RESİMLERİ ANALİZİ EĞİTİM İÇERİĞİ

· Resimler aracılıyla çocuğu tanımaya, anlamaya, yorumlama bilgi ve beceriye sahip olunur.

· Çocuk Resimleri Analizi Ve Yorumlama Eğitimi , kişilerin olaylara ve çocuklara bakış açısını değiştirir. Bu eğitimi alan kişiler çocuklarla daha kolay bir şekilde iletişim kurarak onların duygu ve düşüncelerini daha kolay bir şekilde anlar

ÇOCUKLARLA TERAPÖTİK METAFOR ÇALIŞMALARI EĞİTİMİ

Psi̇koterapi̇ ve Eği̇ti̇mlerde Sembolleri̇n, Metaforların, Hastalıkların, Rüyaların, Oyuncakların ve Terapöti̇k Kartların Kullanımı Eği̇ti̇mi̇

Eği̇ti̇mi̇n Amacı

Katılanlara danışmanlık çalışmalarında ve eğitimlerde metafor kullanımı ve metaforları içeren oyuncak ve terapötik kartların ne şekilde kullanılacağına ilişkin beceri kazandırmak.

Atölye çalışması öğrenmenin yanı sıra aktif yaşantısal deneyimleme etkinliklerini içermektedir.

Eği̇ti̇mi̇n İçeri̇ği̇;

· Psikolojik danışmanlık ve terapilerde metafor ve sembol kullanımının önemi

· Sembol ve kartların yaratıcılık geliştirmede kullanımı

· Sembol ve kartların eğitimlerde kaynaştırma ve grup birlikteliği geliştirme amaçlı kullanımı

· Sembol ve kartların danışmanlıkta duygu sağaltımı ve farkındalığı geliştirmede kullanımı

· Sembol ve kartların problem çözme ve çözüm odaklı kullanımı

Çocuklara Empati ve Özgüven Kazandırma Eğitimi İçerik ve Amacı

 

“Sorgulayan, Araştıran ve Özgüvenli Çocuklar Yetiştirmek İsteyen Eğitimciler İçin Kitaptan çocuğa Yaşam Rehberi…”

Sizler kitap okumanın faydalarını biliyorsunuz fakat bilmenizin hiçbir işe yaramadığını düşünüyorsunuz, çocuğunuza da sürekli “Kitap oku!” diyorsunuz ama  o sözünüzü bir türlü dinlemiyor, sıkılıyor, kaçıyor, saklanıyor, bahane buluyor…

Bir çocuğun eğitiminden sorumlu olmak, onun dünyasını şekillendirip geleceğe hazırlanmasını sağlamaktır. Göreviniz oldukça büyük çünkü bu hiç de kolay değil. Onun için en iyiyi istemeniz ama bazen en iyinin ne olduğunu bilememeniz ve şaşırmanız çok normal. Bu şaşkınlığa rağmen kitap okumamasını “eyvah” olarak karşılıyorsanız inanın bana onun için tüm kilitleri açtınız demektir. Kitap okuyan çocukların okul hayatlarında, arkadaş ilişkilerinde ve gelecekteki iş yaşantılarında daha başarılı olduklarını; sorgulama, muhakeme, duygudaşlık (empati) yeteneklerinin yaş gruplarına göre daha gelişmiş olduğunu; özgüveni, araştırmacı yönü ve anlama hızının daha güçlü olduğunu biliyorsundur. Kitap okumak, ona zor gelen matematik dersi için bile bir anahtar. Çünkü okuduğunu doğru anlayan öğrenci için zor ders yoktur. Zor kavramı; anlamadığımız, anlamlandıramadığımız durumlar içinde var olur. Anladığımız her şey kolaydır. Çocuk kitap okudukça, anlama ve dil yetisi güçlenecek böylece zor algısı da gün geçtikçe azalacak.

Kitap okurken beyin nöron yollar açar yani beyin hareketlenir ve elastikliği artar. Buna biz ‘zihnimde ışık yandı ya da beynimde yeni bir alan açıldı’ gibi de ifade edebiliyoruz. Kitap okurken, zihnimizde yeni karakterler, olaylar ve durumlarla tanışırız. Bu karakterler ya da durumlar kısa süreli hafızamızın gelişmesini sağlar. Bir çocuğun kitap okurken öğreneceği kelime sayısı televizyon izlerken öğreneceğinden %50 daha fazladır. Okul öncesi çocuklarda resimli kitapların faydası tartışılabilecek ölçüde bile değildir. Resimle – sözcükler arasında bağ kurmak bunları çocuk dünyasınca çözümlemek ileriki yaşlarda kendi hayatındaki ilişkileri de yönetme konusunda başarı sağlayacaktır. Bir amaç uğruna mücadele eden karakterlerin varlığı çocuğun kendi hayatında da motivasyonunu sağlayacaktır. Zorluklara karşı direnme azmini güçlendirecektir. Yatmadan önce okunan kitap çocuğumuzun da bizlerinde daha rahat uyumasını sağlayacaktır. Kitap okumak sakinleştirir. Stresi %68 oranında düşürdüğü söyleniyor. Kitap okuma alışkanlığı olan kişilerin beyninde yaşlılığa bağlı fonksiyon kaybı daha azdır. Kitap okumak Alzheimer görünme riskini aza indirir. Çocuğumuza, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, onun zihnini yaşatmak ve sosyal hayatını güvene almak demektir. Okuma alışkanlığı olan bir birey en karışık konuları bile, okumayan diğer kişilere göre daha hızlı kavrar ve çözer.

Çocuğunuza diş fırçalamayı, ayakkabısını silmeyi, yatağını toplamasını nasıl öğretiyorsak kitap okumayı da hayatının bir parçası olarak görmesini sağlamak zorundayız.

HEDEF

  1. yüzyılda etrafları göz alıcı oyuncaklar ve teknolojinin hareketli dünyası ile çevriliyken çocukların ilgisini kitaplara çekebilmek hayli zor olacak ancak sizin için vereceğim tavsiyeler, işinizi kolaylaştıracaktır diye umuyoruz.

Çocuk kitap okumayı bir zorunluluk, ödev veya ceza gibi gördüğü sürece, kitaplar onun için çok sevimsiz gelir ama okumayı seven bir çocuğun elinden kitabını alamazsın. Bu nedenle sizin, çocuğuna ne kitap okumasına yönelik ne de ne okuması gerektiği ile ilgili zorlamada bulunmadan, dolaylı teşvik yollarını kullanman gerekmektedir. Bu teşvik sayesinde çocuk, okumayı sizi veya öğretmenlerini mutlu etmek için değil, kendisini mutlu etmek için yapacak ve hayatının bir parçası olacaktır.

Sizler için hazırladığımız 24 ev içi etkinlik hem ebeveyn-çocuk bağını geliştirecek hem de doğal yollarla çocuğun kitaba yakınlaşmasını sağlayacaktır.

Pandemi Döneminde Cocuklarda Kaygı, Takıntı ve İletişime Çok Yönlü Bakış ve Uygulama Atölyesi

•Pandemi ve Uzaktan eğitimin, çocuklarda İletişim, Kaygı ve Takıntı üzerine etkileri.
•Derslerde duygu aktarımı için uygulamalar.
•Çocukların sosyalleşebilmesi ve ilişki kurabilmesinin farklı yollarla sağlanmasına dair uygulama ve öneriler.
•Kaygı, endişe ve korku arasında ki fark?Neden Kaygılanırız?
•Düşük kaygı düzeyine yönelik uygulama ve etkinlikler
•Takıntı nedir?
•Düşük takıntı düzeyine yönelik duygusal uygulama ve etkinlikler.
•Ne zaman bir uzmana yönlendirilmeli, nasıl?
•Sız neler önerirdiniz?

EVENT INFO :

  • Start Date:16 Kasım 2020
  • Start Time:21:00
  • End Date:27 Ocak 2021
  • Number of Participants:30